Iolanda Pineda Balló

Categoria: Alcaldies
Publicat el Dijous, 12 Desembre 2013 11:48
Escrit per Super User
Vist: 1718
Mida del text:
Iolanda Pineda Balló. Salt, 1976

Llicenciada en dret, advocada de professió.
Milita al PSC des del 1998. Regidora a l'ajuntament de Salt durant la legislatura 99-03 i del 2003 al 2004. Consellera comarcal durant aquest últim període. Membre de l'executiva de Federació del PSC comarques gironines, Consell Nacional del PSC i Comitè Federal del PSOE del 2000-2004
El 17 de juny de 2007 és nomenada alcaldessa de Salt, càrrec que ocupa fins el 10 de juny de 2011.
Senadora, en representació del Parlament de Catalunya, des de l'1 de desembre de 2011.

Links

Recull de premsa